Certyfikaty

BODY WORKS OUTDOOR FITNESS stawia na bezpieczeństwo użytkowników swojego sprzętu.

Urządzenia do ćwiczeń Body Works Outdoor Fitness mają najwyższą jakość i spełniają niezbędne europejskie normy bezpieczeństwa wymagane dla tego rodzaju sprzętu: PN-EN 16630:2015-06. Wszystkie urządzenia oraz zestawy posiadają certyfikat dopuszczający je do obrotu towarowego.

Bezpieczeństwo

BODY WORKS OUTDOOR FITNESS dba o bezpieczeństwo użytkowników swojego sprzętu, aby trening z jego wykorzystaniem był przyjemny, efektywny i nie stwarzał ryzyka urazów. Nasze urządzenia są zaprojektowane w taki sposób, aby bezpiecznie mogły z nich korzystać dzieci od 14 roku życia, młodzież i osoby starsze. Są przeznaczone zarówno dla doświadczonych entuzjastów aktywności fizycznej, jak i osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z przyrządami do ćwiczeń, jakie spotykamy w tradycyjnych siłowniach.

Zastosowanie wewnętrznych ograniczników chroni przed nadmiernym wychyleniem elementów wahających się powyżej 50 stopni, zapobiegając niebezpiecznym uderzeniom oraz ewentualnym przytrzaśnięciem (m.in.: surfer, biegacz, prasa nożna).

Wykorzystanie amortyzatorów redukuje siłę uderzeń elementów swobodnie opadających (m.in.: prasa nożna, wioślarz).

Odległości pomiędzy poszczególnymi elementami ruchomymi są większe niż 30 cm, co stanowi zabezpieczenie przed zakleszczeniem części ciała osób ćwiczących, w szczególności dziec